breaking news

Red Bull BC One Dünya Finalini CANLI YAYIN’da izleyin

Kasım 24th, 2014 | by admin
Red Bull BC One Dünya Finalini CANLI YAYIN’da izleyin
break dans battle
3
The standard Red Bull Channels Player.


Red Bull BC One Dünya Finali’nde geri sayım başladı

 

Break dans dünyasının en önemli etkinliği olan ve 11 yıldır devam eden Red Bull BC One,B-Boy’ları teke tek turnuva ortamında bir araya getirerek her yıl dünyanın en iyi dansçısını belirliyor. Dünya çapında binlerce break dansçının dünya şampiyonu olmak için ter döktüğü etkinlikte artistik yetenek, koreografi, inovasyon ve sahnede sergilenen karakter puan toplamanın anahtarını oluşturuyor. Red Bull BC One; DJ’lik, MC’lik ve grafiti sanatıyla birlikte hiphop kültürünün dördüncü ayağını oluşturan break dansın amatör ruhunu profesyonel turnuva ortamıyla buluşturuyor.

 

2004’te İsviçre’de başlayan Red Bull BC One Dünya Finali; Berlin, São Paulo,Johannesburg,Paris, New York, Tokyo, Moskova, Rio de Janeiro ve Seul’den sonra bu yıl yine Paris’e dönüyor. Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya kıta finallerinde zirveye çıkan bu yılın en iyi break dansçıları,29 Kasım gecesi şehrin önde gelen kültür merkezlerinden biri olan, birçok hip hop ve dans etkinliğine ev sahipliği yapan Paris’teki Grand Halle de la Villette’te gerçekleştirilecek Red Bull BC One Dünya Finali’nde kozlarını paylaşacak.

 

Bu yıl dünya çapında 90’ı aşkın ön elemede galip gelenler ABD, Brezilya, Cezayir, Finlandiya, Hırvatistan ve Tayvan’da düzenlenen altı eleme finalinde mücadele etti. Altı finalin şampiyonları, 10 joker dansçıyla beraber Red Bull BC One Dünya Finali’ne çıkacak. Paris’te yenilenin eleneceği teke tek kapışmalardahünerlerini sergileyen dansçılar arasında sadece bir kişi dünyanın en iyi B-Boy’u unvanına kavuşacak.

 

Red Bull BC One Finali’nde kozlarını paylaşacak 16 yarışmacı şöyle sıralanıyor: Victor (ABD), Gravity (ABD), Thesis (ABD), 2006 ve 2013 Şampiyonu Hong 10 (Güney Kore), 2008 Şampiyonu Wing (Güney Kore), Menno (Hollanda), Luan (Brezilya), 2005 ve 2009 Şampiyonu Lilou (Fransa), 2012 Şampiyonu Mounir (Fransa), Tonio (Fransa), Cheerito (Rusya), Alcolil (Rusya), Lil G (Venezuela), Benny (Güney Afrika), Blond (Avustralya) ve Taisuke (Japonya).

 

Fransız rapçi JoeyStarr, etkinlik günü MC’lik görevini üstlenecek. Dünyanın en iyi B-Boy DJ’lerinden biri olan Lean Rock ise etkinlikteki kapışmalara özel beat’ler yarattı. Hip hop grupları Aktuel Force ve Wanted Posse mücadelelerin arasında seyirci topluluğunu eğlendirecek. Efsanevi B-Boy’larThe End (Güney Kore), Ken Swift (ABD), Yaman (Fransa), Yan (Rusya) ve Luigi’den (ABD) oluşan jüri gece boyunca her bir raundun galibini belirleyecek.Jüri, finalistleri teknik ve fiziksel becerilerden, koreografiden ve müziğin yaratıcı yorumundan oluşan kıstaslara göre değerlendirecek.

 

Red Bull BC One Dünya Finali, 29 Kasım’da Türkiye saatiyle 21:30’dan itibaren www.redbull.com’dan canlı olarak yayımlanacak. Ayrıca sosyal medyada #bcone etiketiyle gündemde olacak.

 

Facebook: Facebook.com/redbullbcone

Twitter: Twitter.com/redbullbcone.com | #bcone

Instagram: Instagram.com/RedBullBCOne | #bcone

3 Comments

Bir Cevap Yazın

Spor