breaking news

BBOY EMRE KARA KAZA GEÇİRDİ 25 MART 2015

Haziran 12th, 2015 | by admin
BBOY EMRE KARA KAZA GEÇİRDİ 25 MART 2015
haberler
0

Yaptığı dans felç etti

Antalya’da yaşayan 27 yaşındaki Emre Kara’nın son break dans antrenmanı acıyla son buldu. Dansçı Kara, dans hareketi için yükseldiği tramplenden mindere başının üzerine düştü ve boynu kırılınca felç kaldı. Yatağa bağımlı kalan ve sadece kafasını sağa solan çevirebilen ancak konuşamayan Kara, sıvı gıdalarla beslenebiliyor. Maddi durumu yetersiz kalan Emre Kara’nın ailesi çocuklarının yeniden sağlığına kavuşabilmesi için acilen evde fizik tedavi almasını istiyor. Antalya’da yaşayan mobilya işçisi Mehmet Kara ve ev hanımı Ürkiye Kara’nın 3 çocuğundan en küçüğü olan 27 yaşındaki Emre Kara, 25 Mart 2015 tarihinde YGS sınavının ardından arkadaşları ile Akdeniz Üniversitesi (AÜ) içindeki çadıra dans antrenmanına gitti. Beş yıldızlı bir otelde teknik servis bölümünde çalışan Emre Kara, boş zamanlarında break dans ile uğraşıyordu. Emre olay günü, yaklaşık 1.5 metrelik tramplenden zıplayarak ters takla ile mindere boynunun üzerine düştü. Yaklaşık 30 saniye bulunduğu yerden kalkamayan Emre’nin arkadaşları şaka yaptığını sandı. Kara’nın, “Boynum kırıldı, hissetmiyorum hiç bir yerimi” demesi üzerine hemen 112 sağlık ekiplerine haber verildi. Acil olarak Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Emre’nin boynun kırıldığı ve omuriliğindeki disklerin kaydığı belirlendi. Hastanede 35 gün yoğun bakımda tedavi gören Emre, yatağa bağımlı kaldı. Boynunda C4 ve C5 kemikleri kırık olan Emre, solunumunu ise boğazına takılı olan özel bir cihaz ile sağlanmaya başlandı.

Alıntı: SABAH HABER

 

Kardeşimize acil şifalar diliyoruz…

Sadece şunları hem üzülerek hemde birdaha kimsenin yaşamaması için söylemek istiyorum. Yapılan haberde yaptığı dans diyerek başlanmış birincisi bunun break dans ile alakası olmadığını fakat dans ederken adrenalin yükseldiği için cesaret edip bilinçsizce hareket yapılmaması gerektiğini Breakd ans sporcularının bilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Emre arkadaşımızın yaşadıklarından sonra ona Hem sitemiz ve tüm dansçılar olarak destek olmak istediğimizi belirterek Acil şifalar diliyoruz…

 

İsmail KODAMAN.

Bir Cevap Yazın

Spor